İRADEMİZİ ÇİĞNETMEYECEĞİZ,ONURUMUZA VE HUKUKA SAHİP ÇIKACAĞIZ.

Konyaalti ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile hukuksal bir konuda yaptığımız görüşme esnasında yöneticilerimize dönük ilçe müdürünün harekette bulunması, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü  önünde yapılan açıklamayla kınanmış ve suç duyurunda bulunulmuştur.

 

BASINA VE KAMUOYUNA

3 Mayıs 2019 Cuma günü, Üyemiz Hasan TAŞKIN’a ilişkin gelişmeler nedeniyle Şube Başkanımız Kadir ÖZTÜRK, Üyemiz Hasan TAŞKIN ve sendikamızın hukuksal temsilcisi Avukat Nusret GÜRGÖZ’ün yer aldığı bir heyet, Antalya Konyaaltı İlçe Müdürlüğü ile görüşmeye gitmişlerdir. Görüşmenin seyri içerisinde Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Yakup HOPLAR, sendikamız temsilcilerine hakaret içeren sözler sarf ederek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü makamından “kovma” girişiminde bulunmuştur. Bu olayla ilgili hukuki süreç başlatıldığı gibi Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Yakup HOPLAR’ın görevden alınması için her tür kampanya ve etkinlik düzenleyeceğimizi, Valilik ve Bakanlık düzeyinde de her tür girişimde bulunacağımızı kamuoyunun da kendisinin de bilmesini isteriz.

Devlet kurumları kamunundur... İl ya da İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri orayı işgal eden zatların kendi şirketleri ya da çiftlikleri değildir. Oradaki koltukları işgal edenler, kamu adına görev yapar ve kamunun temsilcisi olan özellikle kendi iş kolunda faaliyet yürüten sendikalara, demokratik kitle örgütlerine, sivil toplum örgütlerine; kamu adına çalışmaları ve kamuyu temsil etmeleri dolayısıyla hem tüm kolaylığı sağlar hem de gösterilebilecek her tür nezaketi ve inceliği gösterirler. Ancak nezaketsizlik, hadsizlik, saygısızlık, pervasızlığın girdabına sürüklenenler bilmelidir ki o koltuklar kalıcı değildir. Sizi oraya bir sendika, bir siyasi parti getirmiş, siz de onlar adına bayraktarlık-kabadayılık yapmak istiyorsanız o makamları bırakın o sendikalara ya da parti organlarına temsilci olun…

Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Yakup HOPLAR, ne bir partinin –iktidar partisi de olsa– ne de bir sendikanın – yandaş, hükumet sendikası da olsa – temsilcisi değildir. Kendini öyle konumlandırıyor ve gücünü oradan aldığını düşünüyorsa o makamdan bir an önce ayrılmalı daha önce de belirttiğimiz gibi parti ya da sendikasındaki makamlara aday olmalıdır. Bizim Yakup HOPLAR’ı değil,  Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ettiğimizi, herkes gibi Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de İl Milli Eğitim Müdürlüğü da Milli Eğitim Bakanlığı da bilmelidir.

Bu iş kolunda faaliyet yürüten EĞİTİM SEN ve temsilcileri, gücünü ne iktidardan ne de bir siyasi partiden almaktadır. Biz gücümüzü eğitim emekçilerinden, sınıfımızdan ve mücadele geleneğimizden alırız. Biz ne Yakup HOPLAR’ın ne de kendisinin atanmış olduğunu unutan kurum temsilcilerinin kuru gürültüsüne pabuç bırakırız.

Adı geçen ve bulunduğu koltuğun ağırlığını taşıyamayan zatla hem hukuk hem de tarih önünde hesaplaşacağız! Kamu adına çalışan yetkilere de hatırlatmak isteriz ki oralar kimseye kalıcı değildir! Onlara; oralardan, o koltuklardan ayrıldığında içinde yer aldığı meslek ve toplum üyelerinin gözündeki yeri, konumu düşünmelerini öneririz! 

 

Mustafa Vakit

Şube Sekreteri

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker